Czy etykiety mogą być wegańskie? Otóż mogą!
Zapytacie jak to możliwe? Poniżej wyjaśniamy :)

Powszechnie panuje błędne przekonanie, że weganizm to jedynie dieta. Weganizm to znacznie więcej, to styl życia, który obejmuje każdy jego aspekt. Lista towarów i produktów, określanych jako wegańskie, wykracza daleko poza żywność. Na liście tej możemy znaleźć marki odzieżowe, kosmetyczne, makijażowe, producentów pościeli czy nawet samochodów przyjaznych dla wegan.

Do tego grona dołączył niedawno amerykański producent materiałów samoprzylepnych Avery Dennison i tym samy stał się pierwszym, akredytowanym wytwórcą, z ofertą skierowaną do klientów, oczekujących wiarygodnego poświadczenia, że w produkcji nie zostały użyte komponenty pochodzenia zwierzęcego jak również, żaden element nie był na nich testowany.

Certyfikację przeprowadziła niezależna organizacja Vegan France, w wyniku której wybrane produkty otrzymały certyfikat EVE VEGAN®.
Oferta etykiet wegańskich obejmuje sześć papierowych materiałów wierzchnich, trzy kleje i dwa podkłady, które można łączyć i dopasowywać w zależności od potrzeb. Każdy produkt z tej gamy oferuje wydajność zbliżoną do tradycyjnych materiałów, dzięki czemu nie sprawia problemów podczas produkcji czy aplikacji.

Akredytacja tak więc jest koniecznością dla produktów, które deklarują swoje wegańskie pochodzenie. Marki jak i producenci, stoją przed koniecznością dostarczenia dowodów, które spełnią oczekiwania grup konsumenckich i organizacji stojących na straży praw zwierząt.