Z miłości do pieczenia i natury, czyli rzecz o rzemieślniczych wypiekach i etykietach z trawy.

Świeżo Upieczona to Rodzinna Piekarnia Rzemieślnicza, która ceni tradycję naturalnych wypieków i zrównoważony sposób prowadzenia działalności.

Zwiedzając urocze zakątki Krakowa, klucząc wśród zielonych ulic dzielnicy Grzegórzki, trafić można, na małą i uroczą piekarnię, w której zapach świeżych wypieków i spokojna atmosfera przywodzi na myśl najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa.

Ta piekarnia to ‘Świeżo Upieczona’, stworzona przez Olę i Marka. Ola jak sama o sobie mówi, jest miłośniczką dobrej kawy, masła i glutenu. Jej pasją jest przywracanie smaków z dzieciństwa i tą pasją, pociąga za sobą wiele osób. Jej mąż, Marek wspiera ją w sprawach technicznych. Razem stworzyli miejsce, które dla wielu mieszkańców Krakowa, jak i przyjezdnych gości, stało się ważnym punktem w codziennych wędrówkach.

Pomysł na otwarcie rzemieślniczej piekarni, zrodził się z pasji i miłości do wypieków.

Uwielbiałam piec dla rodziny i znajomych najróżniejsze rzeczy, od chleba po ciasta, drożdżówki, croissanty. Przez dwa lata nie kupiliśmy ani jednego bochenka chleba, ponieważ 2-3 razy w tygodniu wychodziły one gorące z naszego piekarnika.

Tworząc to wspaniałe miejsce, Ola postawiła przede wszystkim na zdrowie, naturalność, pasję i miłość. Wypieki mają być zdrowe, wytwarzane z prostych i naturalnych składników. Muszą być robione z pasją i miłością. Ola i Marek nie mają planów podbijania świata, chcą spokojnie żyć z dnia na dzień, w harmonii z otoczeniem, chcą dostarczać ciepły chleb i cieszyć się z powrotów urzeczonych klientów. Jak sami mówią najważniejszą częścią marki są nasi klienci, którzy poprzez zakupy i dobre słowo, dodają sensu istnienia Świeżo Upieczonej.

Pisząc o marce ‘Świeżo Upieczona’ nie można, nie wspomnieć o unikalnych recepturach, na których opiera swoją pracę Ola. Większość z nich, zostało opracowanych w zaciszu domowym. Łączą w sobie tradycję w postaci chleba pieczonego tylko i wyłącznie na naturalnym, długo fermentowanym żytnim zakwasie, cieście drożdżowym, jakie robiły nasze babcie , czyli z dużą ilością ekologicznych jaj i masła, z nowoczesnymi metodami piekarskimi. Wśród wypieków znaleźć można portugalskie pastéis de nata, ciastko budyniowe w formie babeczki, francuskie rumowe Canelé czy pochodzący z Austrii maślany rogal.

Na unikalny charakter rzemieślniczej piekarni, oprócz ogromnego zaangażowania i pasji właścicieli, wpływa ma jeszcze bardzo ważny element tj. troska o środowisko. Często nie zastanawiamy się skąd pochodzą składniki produktów, które kupujemy na co dzień. Jednak Ola i Marek przykładają do tego ogromną uwagę, pozyskując surowce do produkcji od małych młynów, rodzinnych lokalnych biznesów. Korzystają tylko z najwyższej jakości produktów, większość z nich posiada certyfikaty ekologiczne.

Nasze słodkości aromatyzujemy prawdziwa laską wanilii i pracujemy na wysokiej jakości czekoladzie. Nie oszczędzamy ani na jakości ani na wielkości.

Kolejnym przejawem troski o środowisko jest sposób, w jaki pakowane jest pieczywo.

Wypieki pakujemy w papierowe torby oraz kartonowe pudełka zabezpieczone etykietami z trawy. Klienci nie znajdą u nas grama foli oraz plastikowych opakowań. W piekarni zaopatrzyć się można w firmowe, lniane woreczki na chleb i bagietki od przedsiębiorstwa społecznego non-profit naturaLNIE.eco. Są one świetnym sposobem na długotrwałe przechowywanie pieczywa.

Zapytani o to, co ich zdaniem oznacza zrównoważone podejście w życiu i prowadzeniu biznesu, odpowiedzieli:

To życie w harmonii z lokalną społecznością, otaczającą nas przyrodą oraz rodziną. To szczerość i miłość towarzysząca produkcji wypieków. To radość z powracających klientów i ich dobre słowo. To możliwość niesienia pomocy poprzez wspieranie Zupy dla Ukrainy – inicjatywy społecznej pomagającej uchodźcom wojennym.

Właściciele ‘Świeżo Upieczonej’ inspiracje czerpią z wielu dziedzin życia, często od innych ludzi z pasją. Efekty ich działalności to połączenie emocji, smaków i kolorów poznanych w trakcie rozmów, podróży, przeczytanych książek, wizyt w różnych ciekawych , często nieodkrytych jeszcze miejscach. W ich tradycyjnych wypiekach da się wyczuć sentymentalny powrót do dziecięcych czasów, podkręcony jednak autorskim twistem.

Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć markę ‘Świeżo Upieczona’ etykietami, które w idealny sposób, wpisują się w ideę prowadzenia zrównoważonej działalności. Stosowanie etykiet z trawy jest realnym działaniem na rzecz ekologii. Etykiety nadają się do recyklingu. Podczas produkcji materiału, zużywana jest mniejszą ilość wody w stosunku do standardowych materiałów. Dzięki prostej obróbce mechanicznej, mniejsza jest również emisja CO2 No i przede wszystkim, materiał ten produkowany jest z wykorzystaniem łatwo dostępnego, odnawialnego surowca jakim jest trawa. To dzięki trawie, materiał otrzymał ten charakterystyczny, niepowtarzalny wygląd.


Więcej o marce ‘Świeżo Upieczona’ możesz znaleźć tutaj: https://swiezo-upieczona.com.pl

Instagram: https://www.instagram.com/swiezo.upieczona.piekarnia/

Facebook: https://www.facebook.com/%C5%9Awie%C5%BCo-Upieczona-110391823949071/

Podobała Ci się ta historia? Opowiedz nam swoją!

Podziel się historią swojej marki i miłością do niestandardowych rozwiązań w zakresie etykietowania. Jeśli jesteś naszym klientem i jesteś zainteresowany współpracą, napisz do nas na adres: biuro@drukarniaflexon.pl

Jeżeli zainteresowały Cię nasze ekologiczne rozwiązania, napisz również na adres: biuro@drukarniaflexon.pl chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przygotujemy ofertę.