Etykiety ekologiczne
Bio-based

Dyrektywa Unii Europejskiej 2008/98/WE w sprawie odpadów, stawia stosowanie źródeł odnawialnych na tym samym stopniu w hierarchii preferowanych działań ekologicznych co recykling. W przypadku etykiet samoprzylepnych papierowych, zastosowanie takich źródeł jest stosunkowo prostym zabiegiem. Drewno, z którego wytwarza się papier, jest źródłem odnawialnym, wystarczy zadbać aby pochodziło z certyfikowanych zrównoważonych upraw. Najbardziej respektowanym certyfikatem, jest certyfikat FSC (Forest Stewardship Council).

Daje on pewność, że papier pochodzi z legalnych odpowiedzialnych upraw leśnych.

W zakresie etykiet papierowych, dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie produkowane przez nas etykiety były wytwarzane z materiałów posiadających ten certyfikat.

W przypadku etykiet foliowych, sytuacja jest nieco trudniejsza. Granulaty tworzyw sztucznych, zwykle produkowane są z ropy naftowej, która jest paliwem kopalnym. Dlatego też, wytwórcy materiałów niezbędnych do produkcji etykiet, opracowali sposoby produkcji folii z innych źródeł. Przykładem jest tutaj trzcina cukrowa oraz olej talowy, pozyskiwany w procesie przerabiania drewna na papier. Mamy więc możliwość zamienić standardowe folie, foliami powstałymi ze źródeł odnawialnych. Poza aspektem ekologicznym, ich główną zaletą jest identyczny wygląd i takie same właściwości użytkowe względem standardowych materiałów. To, o czym należy pamiętać, to fakt, że pomimo iż tego typu folie, wykonane są właściwie z roślin, to nie oznacza to, że są to materiały biodegradowalne. Folie takie, będą rozkładać się tak samo długo, jak folie z ropy naftowej. Mogą być jednak, tak samo jak one, poddane recyklingowi. Jednak wpływ na emisję CO2 będzie znacznie mniejszy, niż w przypadku standardowego materiału.

Korzyści ekologiczne z zastosowania etykiet Biobased:

  • całkowicie redukują stosowanie surowców kopalnych do produkcji etykiet
  • eliminują wpływ opakowania na redukcję lasów
  • zagospodarowują odpad powstały w procesie produkcji papieru
  • materiały Biobased poddają się standardowemu procesowi recyklingu

Potrzebujesz wyceny lub pomocy?

Skorzystaj z formularza lub napisz do nas na adres: biuro@drukarniaflexon.pl

Jeśli potrzebujesz wycenę napisz do nas w treści wiadomości:
Jaka ilość cię interesuje?
Przeznaczenie docelowe?
Wymiar etykiety?
Czy aplikujesz etykiety ręcznie czy mechanicznie?

Formularz kontaktowy