Etykiety ekologiczne
Bio-based

Dyrektywa Unii Europejskiej 2008/98/WE w sprawie odpadów, stawia stosowanie źródeł odnawialnych na tym samym stopniu w hierarchii preferowanych działań ekologicznych co recykling. W przypadku etykiet samoprzylepnych papierowych, zastosowanie takich źródeł jest stosunkowo prostym zabiegiem. Drewno, z którego wytwarza się papier, jest źródłem odnawialnym, wystarczy zadbać aby pochodziło z certyfikowanych zrównoważonych upraw. Najbardziej respektowanym certyfikatem, jest certyfikat FSC (Forest Stewardship Council).

Daje on pewność, że papier pochodzi z legalnych odpowiedzialnych upraw leśnych.

W zakresie etykiet papierowych, dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie produkowane przez nas etykiety były wytwarzane z materiałów posiadających ten certyfikat.

W przypadku etykiet foliowych, sytuacja jest nieco trudniejsza. Granulaty tworzyw sztucznych, zwykle produkowane są z ropy naftowej, która jest paliwem kopalnym. Dlatego też, wytwórcy materiałów niezbędnych do produkcji etykiet, opracowali sposoby produkcji folii z innych źródeł. Przykładem jest tutaj trzcina cukrowa oraz olej talowy, pozyskiwany w procesie przerabiania drewna na papier. Mamy więc możliwość zamienić standardowe folie, foliami powstałymi ze źródeł odnawialnych. Poza aspektem ekologicznym, ich główną zaletą jest identyczny wygląd i takie same właściwości użytkowe względem standardowych materiałów. To, o czym należy pamiętać, to fakt, że pomimo iż tego typu folie, wykonane są właściwie z roślin, to nie oznacza to, że są to materiały biodegradowalne. Folie takie, będą rozkładać się tak samo długo, jak folie z ropy naftowej. Mogą być jednak, tak samo jak one, poddane recyklingowi. Jednak wpływ na emisję CO2 będzie znacznie mniejszy, niż w przypadku standardowego materiału.

Korzyści ekologiczne z zastosowania etykiet Biobased:

  • całkowicie redukują stosowanie surowców kopalnych do produkcji etykiet
  • eliminują wpływ opakowania na redukcję lasów
  • zagospodarowują odpad powstały w procesie produkcji papieru
  • materiały Biobased poddają się standardowemu procesowi recyklingu

Potrzebujesz wyceny lub pomocy?

Skorzystaj z formularza lub napisz do nas na adres: biuro@drukarniaflexon.pl

Jeśli potrzebujesz wycenę napisz do nas w treści wiadomości:
Jaka ilość cię interesuje?
Przeznaczenie docelowe?
Wymiar etykiety?
Czy aplikujesz etykiety ręcznie czy mechanicznie?

Formularz kontaktowy

Numer bez spacji
Dziękujemy za kontakt. Wiadomość została pozytywnie wysłana.
Wystąpił błąd podczas wysyłania. Sprawdź wszystkie wymagane pola.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym jest Flexon - Drukarnia etykiet samoprzylepnych z siedzibą przy ul. ul. Wiejska 48, 42-700 Jawornica. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu obsługi Pani/Pana wniosku. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Pani/Panu uprawnieniach, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.