Etykiety ekologiczne
Less Waste

Ekonomia i ekologia mogą iść ze sobą w parze. Proponujemy ekonomiczne podejście do ekologii oparte na pojęciu REDUCE czyli REDUKUJ.

Najprostszym sposobem na zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko jest redukcja masy opakowania.

Papiery oraz folie o zredukowanej masie zostały zaprojektowane w taki sposób, by pomimo obniżonej gramatury, ich właściwości były jak najbardziej zbliżone do właściwości standardowych materiałów.

Korzyści wynikające ze stosowania etykiet ekologicznych Less Waste:

  • mniejsza waga oznacza mniejsze zużycie surowca
  • produkcja odchudzonych materiałów, zużywa mniejsze ilości energii oraz wody
  • etykiety samoprzylepne z nadrukiem produkowane z odchudzonych materiałów posiadają mniejszą wagę oraz zajmują mniej miejsca w transporcie, przez co ślad węglowy jest mniejszy
  • wygenerowany odpad również posiada mniejszą wagę
  • materiały LessWaste często bywają tańsze od standardowych odpowiedników
  • odchudzone materiały samoprzylepne są konfekcjonowane w większej ilości, co oznacza, że jako drukarnia, możemy założyć na maszynę większe role, marnując mniej materiału podczas ich zmiany i pracować w bardziej wydajny sposób.

Korzystanie z materiałów typu LessWaste to realne działanie ekologiczne, które dodatkowo pozwala zaoszczędzić.Skontaktuj się z nami by dowiedzieć się jak możemy wdrożyć odchudzone etykiety dla Twojego produktu. Oznakuj swoje etykiety symbolem LessWaste i komunikuj innym użytkownikom swoją ekologiczną postawę.

 

Potrzebujesz wyceny lub pomocy?

Skorzystaj z formularza lub napisz do nas na adres: biuro@drukarniaflexon.pl

Jeśli potrzebujesz wycenę napisz do nas w treści wiadomości:
Jaka ilość cię interesuje?
Przeznaczenie docelowe?
Wymiar etykiety?
Czy aplikujesz etykiety ręcznie czy mechanicznie?

Formularz kontaktowy

Numer bez spacji
Dziękujemy za kontakt. Wiadomość została pozytywnie wysłana.
Wystąpił błąd podczas wysyłania. Sprawdź wszystkie wymagane pola.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym jest Flexon - Drukarnia etykiet samoprzylepnych z siedzibą przy ul. ul. Wiejska 48, 42-700 Jawornica. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu obsługi Pani/Pana wniosku. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Pani/Panu uprawnieniach, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.