Etykiety usuwalne i bezklejowe

Naklejki bez kleju

W ofercie drukarni FLEXON znajdują się praktyczne naklejki bez kleju oraz inne etykiety służące do tymczasowego oznaczania produktów gdzie wymaganiem jest możliwość czystego usunięcia naklejki po pewnym czasie bez pozostawienia śladów. Dzięki doświadczeniu w produkcji materiałów samoprzylepnych mamy dostęp do wielu specjalistycznych materiałów, jak również sprawdzoną, profesjonalną wiedzę i niezbędne umiejętności w zakresie łączenia różnych technik produkcyjnych.

W zależności od miejsca aplikacji posiadamy kilka rozwiązań:
– naklejki bezklejowe na wewnętrzne i zewnętrzne powierzchnie szklane (okna, lustra, witryny sklepowe, szklane drzwi);
– na inne gładkie powierzchnie (drzwi, meble – komody, szafki, stoliki, okładki książek, notatniki, materiały biurowe);
– na powierzchnie porowate (np. mury, płyty gipsowo-kartonowe, itd.).

Zaletą tych produktów jest to, że nie pozostawiają śladu na przyklejanych powierzchniach. Ponadto z jednej strony można je łatwo usunąć, a z drugiej są wielorazowego użytku – dowolną ilość razy można je odklejać i przyklejać na nowo w to lub inne miejsce.


Etykiety usuwalne – odlepne, adhezyjne, przywierające, statyczne

Etykiety usuwalne w naszej ofercie to m.in. naklejki odlepne, adhezyjne, przywierające oraz statyczne. Te pierwsze to naklejki ze specjalnym klejem nie zostawiającym śladu po oderwaniu, drugi rodzaj wykonany jest ze specjalistycznej folii, która dobrze przylega do płaskich powierzchni za sprawą oddziaływania międzycząsteczkowego. Takie etykiety drukowane na folii elektrostatycznej wykorzystywane są głównie w branży reklamowej, wystawienniczej w punktach usługowych. Natomiast naklejki przywierające produkowane są z syntetycznego papieru. Również są wielorazowego użytku (można je wielokrotnie odklejać i przyklejać). Nie pozostawiają śladów na powierzchni, nie tworzą mało estetycznych pęcherzy, są bardzo łatwe w aplikacji.

Etykiety przywierające wykorzystuje się w dekoracji okien, witryn sklepowych, ścian, okładek czasopism, książek, materiałów biurowych. Są ideale wszędzie tam, gdzie oklejana powierzchnia nie jest szybą, ale jest gładka. Z kolei naklejki statyczne to naklejki bezolejowe na powierzchnie, do których nie przywierają dwa wymienione wyżej rozwiązania. Ta folia będzie idealnie przylegać praktycznie do każdej powierzchni (nawet porowatej). Jednocześnie daje się bardzo łatwo usuwać i re-pozycjonować. Zapraszamy do wysyłania zapytań.


Przykładowe prace