Naklejki elektrostatyczne

Naklejki bez klejowe

Drukarnia fleksograficzna FLEXON to producent etykiet, który współpracuje z większością branż – pracujemy dla branży spożywczej, chemicznej, przemysłowej, logistycznej, kosmetycznej i medycznej. W naszej ofercie znajdują się m.in. naklejki elektrostatyczne. Są to naładowane elektrycznie folie polipropylenowe (bezbarwne lub białe), które po przyklejeniu trzymają się trwale właściwie wszystkich suchych powierzchni wewnętrznych (a więc takich jak szkło, drewno, cegła, papier, metal, ściana czy karoseria samochodowa). Co ważne, ten trwały montaż jest możliwy bez użycia kleju!

Do produkcji naklejek tego typu wykorzystywana jest folia polipropylenowa, która jest przyjazna dla środowiska (wraz z podkładem podlega całkowitemu recyklingowi). Dzięki zastosowanej wyjątkowej technologii zadruku naklejki elektrostatyczne podczas procesu druku i w toku dalszej obróbki nie tracą swoich właściwości elektrostatycznych. Dużą zaletą takich etykiet jest ich wyjątkowa trwałość i odporność na wpływ czynników zewnętrznych – zastosowane na suchą powierzchnię i następnie przechowywane w temperaturze pokojowej (mniej więcej 21 stopni C) zachowują swoje charakterystyczne właściwości przez minimum pół roku.


Naklejki elektrostatyczne od FLEXON

Odbiorcy doceniają wygodę aplikacji naklejek tego typu, które pozwalają uniknąć nieestetycznych pęcherzy, zmarszczek lub pozostałości kleju. Co ciekawe, naklejki elektrostatyczne można stosować z każdej strony (zadrukowanej i niezadrukowanej), dzięki czemu umieszczenie komunikatu z nadrukiem na oknie wystawowym w sklepie jest bardzo proste i można to zrobić w kilka sekund. To jednak nie koniec zalet etykiet tego typu! Można je przesuwać z miejsca na miejsce, ponownie wykorzystać na innej powierzchni lub szybko usunąć.

Tak naprawdę jedynym ograniczeniem tego produktu może być pomysłowość twórcy. Naklejki elektrostatyczne wykorzystuje się do produkcji materiałów dla firm farmaceutycznych, szkoleniowych i edukacyjnych, w punktach sprzedaży detalicznej w celach marketingowych, podczas organizowania różnych eventów, plenerowych imprez integracyjnych itd. Etykiety tego typu mogą stanowić charakterystyczne„przypominacze” do oznaczania ważnych fragmentów w książkach lub kalendarzach. Mogą być wykorzystane jako dodatek do kalendarzy ściennych, mogą zostać wykorzystane na pocztówkach, w grach i zabawach dla dzieci, na etykietach wielu produktów.


Przykładowe prace